Najlepszy portal w sieci!

Rolety wewnętrzne w kasecie – sposób montażu

14 marca 2016

Rolety są rozwiązaniem coraz częściej spotykanym w naszych domach i firmach ze względu na ich stosunkowo niewielkie ceny, dużą skuteczność w realizowanych przez nie zadaniach oraz sposób montażu, którego na pewno nie można określić mianem trudnego.

Zwłaszcza jeśli mówimy o roletach w kasecie. Oczywiście znajdą się i rozwiązania, które są znacznie trudniejsze, a bez specjalisty się nie obejdzie, ale są też opcje znacznie prostsze. Tym niemniej, rolety w kasecie każdy powinien zamontować samodzielnie. Rolety w kasecie Dla jasności wyjaśnijmy, czym są rolety w kasecie. Ten jeden z najpopularniejszych systemów montuje się bezpośrednio na okno, ale trzeba tutaj uważać, ponieważ podobnych systemów jest kilka i trzeba upewnić się po prostu na etykiecie produktu, czy właśnie z tym mamy do czynienia. Rolety w kasecie można montować bezpośrednio na okno lub do listew, których zastosowanie powoduje jednak ograniczenie ilości wpadającego do pomieszczeń światła.

Klejenie. Najczęściej stosowanym sposobem montażu takich rolet jest klejenie na specjalnych, dwustronnych paskach kleju. Powierzchnie, na których będziemy kleić, trzeba dokładnie oczyścić i upewnić się, że nie są tłuste. Trzeba też dokładnie rozmieścić paski z klejem, by cała konstrukcja była przyklejona prosto. Przykręcanie Kleić da się tylko stosunkowo niewielkie rolety i cięższe z nich muszą być po prostu przykręcane. Jest to też opcja, z której można korzystać po prostu wtedy, kiedy nie chcemy martwic się o odtłuszczanie powierzchni lub jakiekolwiek inne związane z tym problemy. Wkręcanie wykonuje się bezpośrednio do ramy okna i wcale nie trzeba korzystać z długich wkrętów. Im mniejsze, tym lepsze.

sposoby montażu rolet w kasecie Oczywiście w ramach rozsądku, by utrzymały one roletę. Producenci zazwyczaj sugerują odpowiednie rozmiary. Na pewno nie należy dawać wkrętów zbyt dużych, bo ryzykuje się uszkodzeniem. Pomoc fachowca Pomoc fachowca nie jest raczej konieczna przy wykonywaniu montażu rolety w kasecie. Jest ona raczej lekka i poradzi sobie z nią każdy dorosły człowiek. Nie ma tutaj też żadnego wyzwania inżynieryjnego. Nie potrzeba tym bardziej specjalistycznych narzędzi. Przy wkręcaniu rolety można sobie pomóc małym wiertłem do drewna, ale zwykły śrubokręt też w zupełności wystarczy. Jeśli jednak boimy się, że coś pójdzie nie tak, możemy za niewielkie pieniądze poprosić fachowca o pomoc.


Autor

Judyta Kowalczyk

Inżynier, specjalizacja instalacja rolet wewnętrznych i zewnętrznych.

To może Cię zainteresować