Najlepszy portal w sieci!

Mini rolety z żyłką – proste i praktyczne

9 marca 2016

Obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem, gdy chodzi o osłony okienne będą minirolety. Nie ma w tym nic dziwnego, że są one chętnie wybierane, ponieważ charakteryzują się niską ceną oraz prostym montażem. Standardowe rozwiązania nie będą się jednak dobrze sprawdzać, gdy mamy uchylne okna. Obecnie jednak producenci do swojej oferty wprowadzają różne rozwiązania między innymi mechanizm żyłkowy, który ma taki problem rozwiązywać. Jeśli chodzi o mini rolety to będzie można je kupować spokojnie w większości marketów branżowych, które obecnie funkcjonują. Producenci oczywiście mają taką ofertę ponieważ w ten sposób odpowiadają na oczekiwania klientów. Nie trudno zauważyć, że bardzo wygodny jest montaż, który nie będzie od nas wymagał używania wiertarki.

Dlatego właśnie jest to praktyczne rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą się zbyt długo z montażem bawić. Atutem produktu jest również to, że sprzedawany jest stosunkowo tanio a jednocześnie charakteryzuje się swoją wyjątkową praktycznością. Obecnie mamy już dużo lepsze produkty, ponieważ rozwiązany został problem odstającej rolety w momencie zastosowania okna uchylnego. Przede wszystkim taka roleta wtedy odstawała, ale obecnie ten kłopot już nie ma miejsca, ponieważ zastosowane zostało specjalne rozwiązanie żyłkowe, które sprawia, że roleta nie będzie odstawać, ale rzeczywiście będzie dobrze pasować i przylegać również do okna uchylnego. Wcześniej były próby wprowadzania różnorakich systemów wzmacniających takich jak specjalne prowadnice, ale raczej to rozwiązanie nie sprawdzało się dobrze i w związku z tym pojawiał się problem z taką roletą.

jak najwygodniej zamontować roletę? Natomiast odstawanie rolety w przypadku okna uchylnego może być problemowe i nie będzie również estetycznie wyglądać, dlatego należy z tym jakoś sobie poradzić i właśnie mechanizm żyłkowy daje tu największe możliwości. Przygotowany mechanizm żyłkowy można bardzo wygodnie zamontować i nie będzie trzeba wykorzystywać do tego pomocy fachowca. Żyłka montowana jest na górnym uchwycie rolety w miejscu, gdzie przygotowane są otwory przez producenta. Następnie trzeba ją jedynie przełożyć przez właściwe otworki i potem przewiązać na supeł. Chodzi o to, by zabezpieczyć ją przed wysuwaniem się z tego miejsca. Trzeba pamiętać, że żyłka powinna być dobrze napięta i zanim dowiążemy supeł należy to sprawdzić.


Autor

Judyta Kowalczyk

Inżynier, specjalizacja instalacja rolet wewnętrznych i zewnętrznych.

To może Cię zainteresować