Najlepszy portal w sieci!

Jak zamontować rolety rzymskie?

11 marca 2016

Rolety rzymskie obecnie cieszą się coraz większym zainteresowaniem, gdy chodzi o przygotowanie osłon okiennych. Mogą one pełnić rolę praktyczną oraz dekoracyjną. Można dzięki nim przygotowywać wnętrza, które będą lepiej się prezentować. 

Jeśli chcemy montować rolety rzymskie to obecnie tak naprawdę można wybierać wiele różnych rozwiązań. Nie ma trudności z montażem. Co wydaje się być najważniejsze to montaż w pełni profesjonalny, dlatego jeśli nie wiemy jak tego dokonać, albo nie jesteśmy pewni zdolności można korzystać z pomocy fachowca. Przed montażem taką najważniejszą kwestią jest dokładne wymiarowanie. Musimy brać pod uwagę wybierany produkt, tak by dopasować do tego odpowiednią formę montażu oraz rozmiar.

Jeśli roleta ma znajdować się we wnęce to będzie trzeba się zdecydować na okno, które będzie na szerokość pasować do zewnętrznej części wnęki. Długość powinna być dopasowana od górnej krawędzi wnęki do dolnej części. Oczywiście można decydować się na te rozwiązania, które będą idealnie spasowane. Trzeba jednak pamiętać, że zawsze jest także kwestia znalezienia takich rolet, które pasować będą do parapetu.

zastosowanie rolet rzymskich Jeśli ten parapet wystaje z wnęki to tak naprawdę trzeba pamiętać, że roleta musi się na nim skończyć. Jeśli będzie parapet kończył się równo z wnęką to ten problem nie istnieje i montaż nie będzie stanowił dla nas problemu. Jeśli jednak wybieramy taką formę to trzeba liczyć się z tym, że do otwarcia okna należy zwinąć roletę. Rolety rzymskie montowane na framudze to kolejne interesujące rozwiązanie. Jeśli tak chcemy montować trzeba dobrać odpowiednio szerokość framugi do szerokości rolet. Długość tutaj będzie odpowiednia od góry do dołu krawędzi framugi okiennej. w rzeczywistości możliwości są różne, ale na pewno zaletą jest w takim przypadku to, że nawet jeśli roleta jest rozwinięta to nie ma problemu z tym, by otwierać okno i dlatego taka forma niekiedy sprawdzi się lepiej.


Autor

Judyta Kowalczyk

Inżynier, specjalizacja instalacja rolet wewnętrznych i zewnętrznych.

To może Cię zainteresować