Najlepszy portal w sieci!

Jak ustrzec się błędu przy montażu rolet (żaluzji zwijanych)?

29 lutego 2016

Okres zimowy to czas, gdy planuje się inwestycje, które potem można realizować w okresie wiosennym. Jak się wydaje takich różnych inwestycji do wykonywania będzie bardzo wiele, ale jedną z tych praktycznych może być montaż rolet zewnętrznych.

Mamy kilka czynników, które decydują o tym, czy roleta dobrze pracuje. Jeśli chce się dobrze ją przygotować to trzeba się w trakcie montażu należycie starać. To kwestia, która ma ogromne znaczenie, ponieważ niedokładny montaż wpłynie bardzo mocno na to jak roleta będzie potem pracowała. Już na samym początku nim zaczniemy wykonywać jakieś prace należy bardzo dokładnie sprawdzać jak wygląda miejsce na roletę i wykonywać będzie trzeba w sposób idealny wszelkie pomiary, ponieważ to decyduje ostatecznie o jakości montażu.

Musimy brać pod uwagę to, że różne są stosowane rozwiązania i tak naprawdę trzeb wszelkie pomiary wykonać tak, by pasowały do ramy okiennej oraz wybranego przez nas sposobu montażu takiej rolety. Oczywiście montaż nie jest tutaj łatwy jak przy rolecie wewnętrznej, dlatego zawsze trzeba wybierać do tego odpowiednią firmę, która będzie w stanie wszystko dobrze wykonać. Trzeba taki montaż wykonać profesjonalnie i precyzyjnie. Montaż musi być wykonywany zgodnie z tym co zaleca producent, ale wcześniej należy sprawdzić czy dostarczony nam komplet elementów do rolety jest odpowiedni i czy przypadkiem na poszczególnych elementach nie ma jakichś uszkodzeń.

błędy montażowe rolet Zawsze należy także sprawdzić czy wybrane przez nas podłoże nadaje się do montażu rolety czy przypadkiem nie będzie trzeba zastosować pewnych zmian, by ten montaż wykonywać. Na sam początek trzeba sprawdzić jak wyglądają wymiary otworu a potem wykonuje się otwór pod taśmę czy linkę lub kabel elektryczny w zależności od tego jakie sterowanie będzie stosowane. Możliwości tak naprawdę są różne i dlatego trzeba montaż dopasować do wybranej rolety. W trakcie montażu należy wszystkie czynności wykonywać z należytą starannością oraz pełnym profesjonalizmem. Potem, gdy roleta będzie już zamontowana można się zdecydować na dokładne jej przetestowanie, tak by udało się sprawdzić czy poszczególne elementy pracować będą tak jak należy. Możliwości tutaj są różne i dlatego lepiej upewnić się czy forma montażu była prawidłowa i wszystko będzie tak pracować jak nam na tym zależy.


Autor

Judyta Kowalczyk

Inżynier, specjalizacja instalacja rolet wewnętrznych i zewnętrznych.

To może Cię zainteresować