Najlepszy portal w sieci!

Montaż nieinwazyjny rolet wewnętrznych

7 marca 2016

Montaż rolet wcale nie musi oznaczać, że naruszony będzie mur czy rama okienna. Jeśli będziemy chcieli tego unikać to będzie trzeba się decydować na montowanie rolet nieinwazyjnych. Sprawdzają się one wtedy, gdy nie ma nad oknem odpowiedniej ilości miejsca do przykręcenia całego elementu mocującego.

Można także wprowadzić tego typu rozwiązanie, gdy po prostu nie chce się wiercić. Montaż bezinwazyjny może przebiegać w dwóch różnych sposobach. Będzie można dokonać tego przez przyklejenie oraz mocowanie z użyciem specjalnych uchwytów. Przyklejanie będzie dotyczyć rolet kasetowych oraz rzymskich. Kasety przytwierdzać będzie można albo do ramy albo do szyby. Jeśli wybieramy ten rodzaj montażu trzeba pamiętać, że taką ważną kwestią będzie bardzo dokładne czyszczenie ramy okiennej, do której będzie się chciało przyklejać roletę.

W tym celu najważniejsze będzie umycie tego miejsca specjalną szmatką z acetonem. Jeśli będzie się przyklejać roletę do brudnego podłoża niestety nie będzie się ona odpowiednio trzymała i szybko może zacząć odpadać. Natomiast, jeśli montaż jest dobrze wykonywany to nie ma problemu, by się sprawdził. Mocowanie na uchwytach to takie rozwiązanie, które wykorzystuje się na roletach wolnowiszących.

Specjalne haczyki pozwalają nam tutaj na stabilne zawieszenie rolety na ramie, i nie będzie konieczności wiercenia w nim otworów, by umieszczać tam wkręty. Uchwyty co do zasady charakteryzują się trwałością i powinny skutecznie trzymać roletę. Jednocześnie są one na tyle cienkie, że dają możliwość swobodnego zamykania okna. Niekiedy takie rozwiązanie stosuje się w momencie, gdy chce się realizować powłokę przylepną. Takie zaczepy będzie się błyskawicznie montować i także demontować co na pewno ma również istotne znaczenie.


Autor

Judyta Kowalczyk

Inżynier, specjalizacja instalacja rolet wewnętrznych i zewnętrznych.

To może Cię zainteresować