Najlepszy portal w sieci!

Dla jakich powodów warto kupować meble drewniane?

10 września 2016

Większość z nas nie zarabia kokosów. Niskie płace powodują, że większości z nas nie stać na zakup porządnych przedmiotów, zamiast nich kupujemy zamienniki gorszej jakości, ale w niskiej cenie. Podobnie jest z meblami. O wiele chętniej kupujemy meble wykonane z płyty wiórowej lub MDF mimo że wiemy, że trzeba je będzie bardzo szybko wymienić na nowe. Nie oznacza to jednak, że przemysł meblarski całkowicie zrezygnował z produkcji mebli z drewna. Wciąż takie meble są produkowane, wciąż znajdują wielu nabywców we wszystkich krajach świata. Kochamy je za trwałość, elegancję, a przede wszystkim za to, że są naturalne.

Jakie zalety mają meble z drewna?

Meble produkowane z naturalnego surowca, jakim jest drewno mają wiele, i to bardzo różnych, zalet. Nie jest to chwyt reklamowy, ale szczera prawda. Wystarczy o ich zalety zapytać stolarza. Osoby, które miały okazję przynajmniej raz w swoim życiu spotkać się z drewnianymi meblami nie zechcą kupić mebli produkowanych z tanich zamienników drewna: płyt MDF i płyt pilśniowych. Meble drewniane mają atrakcyjną cenę, za nią idzie ich jakość, której w najmniejszym nawet stopniu nie da się porównać z jakością mebli wykonanych ze wspomnianych płyt. Myśląc o zakupie nowych mebli powinniśmy myśleć długofalowo. Meble drewniane wyróżniają się wytrzymałością, trwałością i odpornością na uszkodzenia. Nie zajdzie więc konieczność ich wymiany po kilku latach użytkowania.

Oczywiście, aby móc je długo użytkować, trzeba o nie właściwie dbać. Pielęgnacja mebli drewnianych nie pochłania jednak ani wiele czasu, ani też pieniędzy. Na rynku jest wiele preparatów do ich pielęgnacji, które nie są drogie, a ich użycie jest bardzo proste. Inwestując w zakup mebli drewnianych możemy być pewni, że było to opłacalne, że nie będziemy musieli wymieniać ich na nowe przez wiele lat (chyba, że wcześniej nam się znudzą). Wiele osób wybiera meble drewniane z uwagi, iż są one naturalne. Są one przyjazne dla dorosłych, ale także dla dzieci. Sprawdzają się w pokojach osób z alergią – drewno ma właściwości antystatyczne, nie przyciąga więc kurzu. Na meblach drewnianych nie zawiodą się także ci, którzy przede wszystkim cenią luksus. Atrakcyjny wygląd mebli z drewna sprawia, że idealnie pasują do wnętrz nowoczesnych, jak i klasycznych. Nawet osoby, które mają wybredny gust wśród mebli z drewna znajdą coś dla siebie. 

Wykonuje się je z wielu rodzimych gatunków drzew iglastych i liściastych (między innymi z buku, dębu, sosny) oraz z drewna pochodzącego z drzew egzotycznych. Najcenniejsze z tych ostatnich są meble wykonane z hebanu lub mahoniu. Wśród wymienionych gatunków drewna, wyjątkowo łatwo poddaje się obróbce drewno sosnowe. Kształt tych mebli może więc być bardzo oryginalny. Meble drewniane mogą mieć też różny kolor, począwszy od niemal białych mebli sosnowych aż po czarne meble z hebanu. Mamy więc w czym wybierać. Meble z drewna hebanowego lub mahoniowego uważane są za najbardziej ekskluzywne, ich cena nie będzie więc należała do niskich. Niezależnie, czy wybierzemy meble hebanowe, czy znacznie od nich tańsze sosnowe, możemy być pewni, że będą nam one służyć przez wiele lat i cieszyć nas swoim nienagannym wyglądem. Trudno nam uwierzyć, ale meble drewniane ze względu na swoją różnorodność i naturalność rzeczywiście mają praktycznie same zalety.

 


Autor

Judyta Kowalczyk

Inżynier, specjalizacja instalacja rolet wewnętrznych i zewnętrznych.

To może Cię zainteresować